Výletníček slaví 7 let

Výletníček slaví 7 let

Výletníček slaví 7 let

23.11.2020

Od prvního výletu uplynulo neuvěřitelných 7 let. Navštívili jsme více jak 40 míst. Máme pro vás pár tipů, kam se vydat. Pojďte se společně s námi podívat na místa, která jsme navštívili. A pokud na některá místa vyrazíte, tak nám pošlete fotky.Magií a tejmstvími opředené místo bylo jako první výlet Výletníčku. Zámek Houska, který se proslavil svým vstupem do pekla, jsme navštívili v roce 2014.Výlet na Státní zámek Benešov nad Ploučnicí byl druhý v pořadí. Hojný počet účastníků, nádherné počasí a hodiny smíchu. Výlet, na který se těžko zapomíná.Nejlepší pohled na svět je prý z koňského hřbetu. A nejlepší výhled je z rozhledny Dymník u Rumburka.Vánoční atmosféru jsme nasávali na adventu v Úštěku. Kdo tam ještě nebyl, tak vřele doporučujeme. Jedno z nejvíce kouzelných míst, na kterých můžete být o Vánocích.Výlet na Radobýl u Litoměřic. Přestože v ten den nebylo zrovna příznivé počasí, silné jádro se sešlo a nakonec z toho byl velmi příjemný výlet plný zážitků.Schválně, jestli spočítáte kolik nás bylo na zřícenině zámku Zvířetice u Bakova nad Jizerou. Ideální je začít u počtu nohou.Výlet na zříceninu hradu Helfenburk u Úštěka. Všimněte si našeho sporťáka Vládi, který si na tom to výletu oblíbil výrazně barevné oblečení. Tato záliba mu zůstala do dnes a rozšířila se i na další části těla.Výlet na rozhlednu Vlčí horu poblíž Krásné Lípy. Když budete mít cestu kolem, tak se rozhodně zastavte na prohlídku Köglerovi naučné stezky.Občas se zadaří a během jednoho výletu stihneme vícero zastávek. Tady jsme si udělali výšlap na rozhlednu Jedlová a stihli jsme i zříceninu hradu Tolštejn.Jubilejní desátý výlet Výletníčku nás dostal na dominantní vrchol Českého středohoří, Milešovku. Ústí nad Labem nabízí celou řadu výletních cílů. Mezi naše oblíbené patří hrad Střekov. Na fotografii jsou staří známí, kteří s námi jezdí dlouhá léta, ale i nové tváře. Příroda nás za našlapané kilometry odměnila krásným počasím. Výlet na zříceninu hradu Házenburk a zámek Libochovice doprovázela štiplavá zima. Ale když se vám do zad opřou paprsky slunce, jde vše rázem snadněji.Na výletu do IQ landie jsme nepotrápili svaly, ale mozkové závity. Hlavně děti si užily experimenty, vodní atrakce a zajímavý program. Jedno z nejlepších míst na výlet, když je velmi ošklivé počasí. Hodinka autem či vlakem a rázem máte vědu na dosah ruky.Děčínské vyhlídky nabízí krásná panorámata. Celá trasa nabízí hned několik vyhlídek a zajímavých míst. Pro každého milovníka turistiky, je tato zastávka povinností.
Pokud jste jeli někdy do Liberce vlakem, určitě si pamatujete kouzelnou vesničku, která se rozprostírá pod železničním mostem. Jedná se o Kryštofovo údolí, které je kouzelné během celého roku. Na celkem malém prostoru, se zde nachází několik různorodých míst k navštívení. A první fotografie je ze zříceniny Hamrštejn.Příjemná procházka okolo Máchova jezera. Přestože v této oblasti žijeme již několik let, tohle místo nás vždy dokáže překvapit. A nebylo tomu jinak ani během tohoto výletu.
Lovoš u Lovosic a Opárenské údolí. Baví nás výlety, které v sobě skloubí přírodu a její obyvatele.Kdo nebyl na Ještědu alespoň jednou za život, ten si nemůže říkat Českolipák. Nám se sice nepoštěstilo a nepotkali jsme JeštědMana, ale třeba budete mít štěstí vy.Komáři se ženili bzum bzum, tak tahle píseň byla naší hymnou při výstupu na Komáří vížku, která se nachází v Krušných horách. A podívejte se na tu hojnou účast. Hrad Bezděz nesmí na našem seznamu výletů s Výletníčkem chybět. Po pořádném výšlapu a následné cestě dolů vám určitě vyhládne. Zastavte se v taverně S láskou Karel, kde si dáte něco dobrého do nosu.Zdolat Klíč dá celkem zabrat. Představte si, že se najdou blázni, co ho vyběhnou. Smekáme klobouk a děkujeme za krásnou fotografii od Ladislava Rennera.
Mozkové závity se musí pravidelně trénovat. Opět jsme vyrazili do IQ landie a vyzkoušeli si nové pokusy. Víte, o jaký experiment se jedná? Bez fauny a flóry bychom neexistovali. Kromě zoologických zahrad je dobré navštívit i ty botanické. Tohle je fotografie z botanické zahrady Teplice. Doporučujeme. Krásná expozice a spousty zajímavých květin k vidění. Druhá fotografie je z hradu Doubravka.
Za rohem v Kravařích je Vísecká rychta. Pokud se chcete dozvědět, jak se žilo v dřívějších dobách, jak vypadala pračka nebo kde se spalo, tak je tato památka skvělou volbou. A kousek od ní, jsou Bobří vodopády. Jizerské hory, to není jen Jizerka, ale i krásná rozhledna Slovanka, která nabízí nádherný výhled.Na Lovoši nás zaskočil mlžný opar. Přestože výhled nebyl nejlepší a spousta vrcholů se ukryla v mlze, měl tento výlet svoji nedocenitelnou atmosféru.Kdo nevěří, že v Chomutovské ZOO boží, tak ať tam běží. Kutná Hora je známá těžbou stříbra. Je bohatá nejen na historii, ale také na krásnou přírodu a pohodovou atmosféru. Doporučujeme vyrazit během jarních měsíců.ZOO v Ústí nad Labem je sice do kopce, ale ta námaha se vyplatí. Krásné výběhy, exotická zvířata, ale i koutek s domácimi zvířaty. Za necelou hodinku vlakem se ocitnete na safari.Nejdříve to vypadalo, že celý výlet bude v háji. Nakonec se počasí umoudřilo a výlet na na Oldřichovské bučiny u Oldřichova v Hájích se povedlo. Opět jedno z nejkrásnějších počasí, co jsme měli.


Vláďa je sporťák, ale dopřeje si i pivo. Nebo dvě. A tak nesmí na našem listu chybět výlet do pivovaru. A jak jde vidět, tato problematika zajímá více lidí. Výlet do pivovaru v Nymburku byl jedním s největším počtem účastníků.O Praze se právem říká, že se jedná o jednu z nejkrásnějších metropolí na světě. A platí to za každého počasí, ikdyž prší jako z konve. Výletníčka nezastaví žádné počasí. Přestože napadlo několik centimetrů sněhu, tak výletu do Teplic nic nebránilo. Samozřejmě nechybělo stavění sněhuláků a koulovačka.
Milovníci filmu si přišli na své během výletu do Poděbrad, kde jsme kromě památek navštívili i muzeum filmu.Kultura je potravou duše. Exkurze do Národního divadla oslovila zájemce umění. A jak je vidět, kromě pivařů jsme i národem umělců. Opět vysoká účast.Milešovku musíte zažít. Možná si řeknete, že se jedná o kopec jako každý jiný, ale sama vás přesvědčí, že tomu tak není. Rozhodně si ji založte do cílů vašich turistických cest.Poslední výlet, který vám v našem přehledu nabídneme je ze Zubrnic. Akce s názvem Podzim na vesnici vám nabídne celou řadu stánků, kulturního programu a dobrot, které prostě musíte ochutnat. Když navíc trefíte krásné počasí, nemá to chybu.

Děkujeme za vaši přízeň. Za nachozené kilometry a doufáme, že se brzy uvidíme na některém z našich výletů.

Zpět