DDM Libertin

Kroužky

Zastupitelstvo dětí a mládeže

Vedoucí: Miroslava Netolická
Cena: 50 Kč
Variabilní symbol: 61
Čas: Obýváček, pá 15.00 - 16.00 jednou za 3 týdny
Začínáme: 6. 10. 2017

Zápisy

Zápis ze 6. 10. 2017

Zápisy šk. rok 2016/17

 

Medailonky

 

Dominika Havlová
Vítám Vás na našich stránkách. Mé jméno je Dominika Havlová a jsem předsedkyně Zastupitelstva dětí a mládeže. Chodím na střední školu v Děčíně, obor fotograf a je mi 17 let. Mezi mé záliby patří focení, zpívání a občas si najdu i chvíli na psaní či čtení knih. Ráda také sleduju různé seriály (Sherlock Holmes, the Walking dead, Teen Wolf, …) a různé vycházky s přáteli.


David Vosála
Ahoj! Jmenuji se David Vosála a jsem 1. místopředseda. Chodím na Základní školu Dr. M. Tyrše v České Lípě. Zajímám se o železnici a počítače, 3 roky jsem hrál na klavír.

Martina Beranová
Ahoj! Jmenuji se Marina Beranová a je mi 16 let. Chodím na střední školu v Novém Boru, obor design interiéru. Mezi mé zájmy patří sledování filmů, seriálů (The Big Band Theory, Teen Wolf, The Vampire Diaries, …), hudba, chození s přáteli ven atd. …


Pavla Kratochvílová
Ahoj. Mé jméno je Pavla Kratochvílová a chodím do Základní školy Šluknovská. Pod jménem Nimsey Agreste se věnuji psaní, kreslení a malování. Moji velice bujnou fantazii se snažím alespoň trochu zkrotit v kreativní tvorbě. Hrou na varhany si dokazuji, že legendární Fantomas stále žije. Většinu času jsem velice společenská, avšak jsou dny, kdy se nechám pohltit malým útržkem svojí fantazie, tehdy klidně i celé hodiny jen přemýšlím. Což se projevuje i na tom, že miluji čtení a seriál Sherlock.
  Sylva Hodanová
Ahoj, jmenuji se Sylva Hodanová a je mi 14 let. Chodím do 8. třídy na Základní školu Dr. M. Tyrše v České Lípě. Ráda tancuji, sportuji a kreslím. Také ráda poslouchám moderní hudbu. Dříve jsem chodila 2 roky na mažoretky.
Viktorie Valvodová
Ahoj. Mé jméno je Viktorie Valvodová. Je mi 15 let a chodím do Základní školy Špičák. Už od mala se věnuji hudbě (příčná a zobcová flétna, zpěv). Ve volném čase často sleduji seriály a filmy (Jak jsem poznal vaši matku, Prolhané krásky a další). K tomu všemu chodím tancovat a píšu školní časopis Hrubka. Tak to je asi to nejzajímavější o mně. Pápá
  Adéla Habadová
Ahoj, jmenuji se Adéla Habadová. Chodím na Základní školu Dr. M. Tyrše v České Lípě. Ráda sportuji, kreslím a fotografuji. Miluji hudbu, dříve jsem 7 let tančila a rok jsem chodila zpívat.

Anna Ritschelová
Ahoj! Jmenuji se Anna Ritschelová. Je mi 17 let a jsem studentkou Gymnázia v České Lípě již druhým rokem. Mezi mé zájmy patří fotbalové zápasy, hudba, moji přátelé a rodina. Dříve jsem se 5 let věnovala jízdě na koni a dva roky jsem tancovala street dance.


Jakub Eichler
Ahoj! Jmenuji se Jakub Eichler a chodím na Základní školu Lada. Rád sportuju, hraju na kytaru a čtu. Mluvím plynule španělsky, anglicky, německy a italsky. Dále se učím rusky a francouzsky. Učení nových jazyků mě velice baví a stejně tak navštěvování zemí, kde se jimi hovoří.

Jan Vaník
Ahoj, jmenuji se Jan Vaník a je mi 14 let. Chodím do základní školy Jižní v České Lípě. Zajímám se o železnici a vše okolo ní. Učím se hrát na hudební nástroj a to konkrétně na kytaru. Mými oblíbenými styly hudby jsou trap a rock. Také hraji již 6 let florbal.
Mirka Netolická
AHOJ! Mé jméno je Mirka Netolická a pracuji jako ředitelka Libertinu a zároveň jsem koordinátorka ZaDeMu. V Libertinu pracuji už 25 let a svoji práci mám moc ráda. Dále mám ráda přírodu a hlavně zvířata. Ve volném čase sleduji seriál Hercule Poirot.


 
 
  

 
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŠVP

Výchovně vzdělávací cíl

 • participace na problémech města, DDM
 • rozvoj komunikativních, sociálních a personálních kompetencí
 • rozvoj organizačních schopností
 • znalost dětských práv
 • umět prosadit potřeby dětí a mládeže na úrovni školy, DDM, obce

Obsah činnosti:

 • vytvořit pravidla pro činnost Zastupitelstva dětí a mládeže= dětská samospráva
 • mít odpovědnost vyplývající z funkce, participovat na životě města
 • účast na republikových setkáních zastupitelů dětí a mládeže

Metody práce:

 • pravidelné schůzky
 • akce DDM Libertin – pořadatelské práce
 • soustředění
 • besedy
 • návštěvy osobností Č.L.- seznámení s jejich prací

Očekávané výstupy:

 • schopnost aktivně využívat volný čas
 • být schopen mluvit a vyjádřit svůj názor na veřejnosti
 • obhajovat vlastní názor a argumentovat
 • posuzovat a hodnotit
 • mít zodpovědnost za své chování
 • nebýt lhostejný k dění ve městě
 • stát se patriotem, ochraňovat město před vandalismem
 • aktivně se účastnit nebo připravovat akce pro děti, mládež, případně dospělé z Českolipska

Zprávičky

O prázdninách se kroužky nekonají

Ve čtvrtek 26. 10. a v pátek 27. 10. jsou podzimní prázdniny a v DDM Libertin se kroužky nekonají. Děti mohou využít prázdninový program: Prázninovou výtvarnou dílnu ve čtvrtek (je třeba se přihlásit) a Prázdniny v ZOO koutku v pátek.

Kytku za odvoz

Dům dětí a mládeže Libertin daruje 3 metry vysoký blahočet ztepilý (Araucaria heterophylla). Podmínkou je vlastní odvoz. V případě zájmu volejte na tel. číslo: 487 823 404

více informací

Nekoná se Tutti Frutti

Ve čtvrtek 19. 10. a v pátek 20. 10. 2017 se nekoná trénink Tutti Frutti z důvodu účasti skupiny na Mistrovství světa v Holandsku.

Volná místa na kroužcích

Dům dětí a mládeže Libertin stále nabízí volná místa v některých zájmových útvarech. Přijďte se podívat. Přihlášku můžete vyplnit přímo na kroužku.

více informací

Nekoná se Vaření

V úterý 26. 9. se z důvodu pracovního vytížení vedoucí nekoná kroužek Vaření.

Nový Chovatelský kroužek

Pro velký zájem otevíráme v úterý 26. 9. Chovatelský kroužek III. Více informací zde.

Organizace školního roku 2017/18

Období školního vyučování ve školním roce 2017/2018 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 4. září 2017.

více informací

Změna v keramické dílně

Od letošního školního roku se mění otevírací doba Otevřené keramické dílny. Místo středy bude nyní otevřeno ve čtvrtek. Pondělí zůstává. Bližší informace naleznete na stránkách dílny.

Přihlašování do ZÚ

Přihlašování do zájmových útvarů pro šk. rok 2017/18 začíná v pondělí 4. 9. 2017. Přihlášku si budete moci vyzvednout osobně v Libertinu a vyplněnou ji zde nechat při Dni otevřených dveří i ve dnech následujících. K dispozici bude i na našich webových stránkách.

Služba o prázdninách

V průběhu letních prázdnin je v DDM Libertin přítomná služba od 10 do 14 hod.